Zwiedzanie

1. Kiedy można zwiedzać Parowozownię Gniezno?

Turyści indywidualni mogą zwiedzać parowozownię zgodnie z następującym harmonogramem: 

W styczniu 23, 29, 30 stycznia o godzinie 13:00.
Od lutego do końca kwietnia w weekendy o godzinie 13:00. (W weekend świąteczny 16-17.04 parowozownia bedzie nieczynna.)
W maju będziemy otwarci w wekendy oraz w majówkę 1-3 maja o godzinach: 11:30 i 13:00. 
W czerwcu zwiedzanie odbywać się będzie w weekendy o godzinach 11:30, 13:00 i 14:30 
W lipcu zwiedzanie odbywać się będzie codziennie o godzinach 11:30, 13:00 i 14:30 
W sierpniu zwiedzanie odbywać się będzie codziennie o godzinach 11:30, 13:00 i 14:30 
We wrześniu zwiedzanie odbywać się będzie codziennie o godzinach 11:30, 13:00 
Od października do listopada będziemy otwarci  w weekendy o godzinie 13:00.
W grudniu będziemy otwarci w dwa pierwsze weekendy o godzinie 13:00. 

Zwiedzanie rozpoczyna się punktualnie spod bramy parowozowni. Podczas zwiedzania prosimy o stosowanie się do obowiązujących obostrzeń w zakresie zakrywania nosa i ust, zachowywania dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk.


W każdym z tych dni zwiedzanie zaczynać się będzie punktualnie o wyznaczonych godzinach przy bramie głównej parowozowni przy ulicy Składowej (mapa w dziale kontakt). O wskazanych godzinach przy bramie pojawia się przewodnik i rozpoczyna trwające godzinę zwiedzanie (w pozostałych porach najpewniej go tam nie będzie - prosimy czekać cierpliwie). Jedynie dla grup zorganizowanych istnieje możliwość udostępnienia parowozowni poza poniższym harmonogramem za pomocą formularza zgłoszeniowego (informacje poniżej) bądź pod adresem e-mail kontakt@parowozowniagniezno.com  2. Czy można zwiedzać parowozownię indywidualnie? Czy można przyjechać z grupą?

Parowozownię można zwiedzać zarówno indywidualnie, jak i grupowo. W przypadku grup prosimy o zgłoszenie za pomocą poniższego formularza z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Niezależnie od ilości osób zwiedzanie rusza zawsze w godzinach przewidzianych w harmonogramie.

3. Jak wygląda zwiedzanie parowozowni?

Zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu i ma formę spaceru; na trasie znajdują się dwa budynki, które odwiedzamy, a także kilka urządzeń, których używamy. Zwiedzanie rozpoczyna się przy bramie głównej Parowozowni przy ulicy Składowej (informacje o szczegółowej lokalizacji w dziale kontakt) i tam też się kończy. Czas zwiedzania całego obiektu zamyka się w jednej godzinie. Bilety nabywane są pod koniec zwiedzania w jednym z budynków, gdzie również znajduje się sklepik z pamiątkami. Zwiedzanie odbywa się na podstawie REGULAMINU   , a wejście na teren parowozowni oznacza jego akceptację. Istnieje możliwość oprowadzenia w języku angielskim. W sprawie sesji zdjęciowych i udostępnienia parowozowni na inne cele prosimy zapoznać się z działem "nasza oferta".

4. Ile kosztuje wstęp na teren parowozowni?

Ceny biletów wstępu za osobę prezentują sie następująco:
15 zł - osoby powyżej 18 roku życia
10 zł - osoby poniżej 18 roku życia
Bezpłatnie - przewodnicy i piloci wycieczek, dzieci do lat 4

Przyjmujemy płatność gotówką lub kartą w polskich złotych.

Nie obowiązują żadne inne zniżki poza wymienionymi powyżej.

Cennik zwiedzania zorganizowanego (grupy): 

Grupy do 25 osób:               15 złotych - normalny, 10 złotych ulgowy (nie mniej niż 150 złotych za grupę) 
Grupy powyżej 25 osób:      13 złotych - normalny, 8 złotych ulgowy 
Grupa powyżej 60 osób ustalane indywidualnie 

5. Czy trzeba się specjalnie przygotować do zwiedzania?

Nie, zwiedzanie odbywa się trasą niezbyt trudną, choć w trakcie jej pokonywania trzeba patrzeć pod nogi i stosować się do poleceń przewodnika. Osoby niepełnosprawne ruchowo mogą mieć małe trudności w poruszaniu się w obrębie parowozowni, a ze względu na schody pomieszczenie kasy i sklepiku może dla niektórych nie być dostępne. W czasie niepogody zalecamy wzięcie parasolu lub peleryn. Na terenie parowozowni znajduje się toaleta, jak również przewijak.Cały obiekt parowozowni w trakcie zwiedzania można fotografować i filmować.

6. Jak korzystać z formularza zgłoszeniowego?

Poniższy formularz służy wyłącznie dla osób chcących zgłosić zwiedzanie większych grup, chcących zwiedzać parowozownię zarówno w czasie regularnego otwarcia parowozowni, jak i poza nim. Nie jest on przeznaczony do zgłaszania osób indywidualnych, które mogą skorzystać ze zwiedzania w czasie przewidzianym w punkcie pierwszym. Prosimy o zgłaszanie większych wycieczek z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie wycieczki nie jest jednoznaczne z pewnym zwiedzaniem - dostęp do obiektu zależy od dostępności wolontariuszy oprowadzających.

Formularz zgłoszeniowy

Prosimy o zgłaszanie wycieczek z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych...