Aktualności

Wspólnie dla Parowozowni!

Dodany 31 Sierpnia, 2019

W minionym tygodniu gościliśmy w murach naszej lokomotywowni pracowników Urzędu Transportu Kolejowego, którzy włączyli się w pomoc naszej parowozowni. Wieczorem na zaproszenie Prezesa UTK Pana Ignacego Góry odbył się pokaz materiału filmowego "Ganz. Kolejowy emeryt na chodzie" realizowany w ramach cyklu reportaży "Zabytki kolejnictwa - ocalić od zapomnienia". Po spotkaniu w gronie przedstawicieli spółek PKP, władz samorządowych, przedstawicieli parlamentu, instytucji kolejowych oraz sympatyków kolei rozmawialiśmy o potencjale i przyszłości gnieźnieńskiej parowozowni.  

Wspólne prace przyczyniły się do odświeżenia konstrukcji suwnicy, pomalowania przytrawnikowych krawężników oraz dalszego etapu prac renowacji obrotnicy. Dla grup przedszkolnych zorganizowane zostały warsztaty Kolejowego ABC, które przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu kolejowego. 

Za zaangażowanie pracowników UTK okazaną pomoc, prowadzone warsztaty i spotkanie w ramach realizacji reportażu serdecznie dziękujemy.  

Zapraszamy do odwiedzenia stron naszych gości https://kolejoweabc.pl/ | https://www.utk.gov.pl/ oraz obejrzenia reportażu: 

« Wróć

Galeria zdjęć