Aktualności

Kolejna edycja kolejowych podróży

Dodany 19 Marca, 2018

Biuro podróży PS Travel wraz z Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski” oraz Parowozownią Gniezno po raz drugi zapraszają na wspólne wycieczki do niezwykłych miejsc związanych z historią kolei. Szlak podróży wiedzie do miejsc znanych i będących dobrymi przykładami jak mogą funkcjonować kolejowe atrakcje turystyczne. W pierwszej połowie tego roku odwiedzić będziemy mogli Berlin, Środę Wielkopolską i Jaworzynę Śląską.

W sobotę 21.04.2018r. odbędzie się przejazd autokarem do Berlina, gdzie w murach zabytkowej parowozowni dworca Anhalter stworzono wystawę zabytków kolejnictwa, przemysłu, awiacji i marynistyki. Jest to wyjątkowa okazja do zobaczenia na własne oczy zrewitalizowanej lokomotywowni i poznania z przewodnikiem z Parowozowni Gniezno historii kolei na żywo. Dodatkowo przewidziany jest czas wolny w stolicy Niemiec. Cena: 140 zł (wstępy w cenie).

Sobota 12.05.2018r. upłynie pod znakiem przejazdu Średzką Koleją Powiatową. Po zwiedzeniu zaplecza technicznego stacji Środa Miasto podróżni udadzą się w wyjątkową podróż pociągiem ciągniętym parowozem Px48 do Zaniemyśla. Na miejscu odbędzie się zwiedzanie miasta, kolejowej izby pamięci oraz słynnej Wyspy Edwarda. W programie również ognisko z kiełbaskami. Cena: 69 zł (wstępy w cenie).

Dobrym pomysłem na rozpoczęcie wakacji jest wyjazd w sobotę 30.06.2018r. do Jaworzyny Śląskiej, gdzie w tamtejszej parowozowni urządzone jest Muzeum Techniki. Można tam zobaczyć nie tylko parowozy, lecz również komputer Odra oraz wystawę urządzeń przemysłowych. Z racji bliskości do Wrocławia przewidziano również zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska oraz czas wolny. Cena: 120 zł (wstępy w cenie).

Sprzedaż wycieczek odbywa się w informacji turystycznej w Gnieźnie przy Rynku; godziny otwarcia i telefon na stronie: http://szlakpiastowski.com.pl

« Wróć

Galeria zdjęć