Aktualności

Dni Pary już wkrótce!

Dodany 13 Maja, 2017

Tegoroczna edycja imprezy, odbywającej się tradycyjnie w Parowozowni Gniezno, zaplanowana została w dniach 18. - 21. maja.

Program wydarzenia ogłoszony zostanie oficjalnie po „długim weekendzie”, ale już dziś wiemy, że znajdzie się w nim sporo atrakcji, w tym m. in.: przejazdy koleją parkową, wystawy, przejażdżki drezynowe oraz zwiedzanie obiektu. Po raz kolejny Parowozownia Gniezno weźmie również udział w Nocy Muzeów.

Wzorem ubiegłych lat temat tegorocznych „Dni Pary” poświęcony jest jednej z epok w dziejach rozwoju kolei. Po omówieniu obu wojen światowych i okresu międzywojennego pora na barwny, ale i trudny czas PRL-u, któremu dedykowane będą trzy wystawy tematyczne. Wystaw współtworzyć mogą mieszkańcy!

Tym samym zechęcamy wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować podczas „Dni Pary” posiadane przez siebie urządzenia, wyposażenie lub inne cenne przedmioty z tego okresu, do przekazania ich w dniach 01.05, 02.05, 03.05 lub 06.05 w parowozowni (ul. Składowa 1) w godzinach 10:00 – 14:00. O kontakt w wymienionym terminie lub pod adresem e-mailowym: kontakt@dnipary.pl proszeni są także właściciele wszelkich pojazdów z epoki, które mogą wziąć udział w odbywającym się w ramach imprezy pokazie.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

« Wróć

Galeria zdjęć