Aktualności

Czynny parowóz podczas Dni Pary!

Dodany 8 Sierpnia, 2019

Dzięki współpracy z PKP CARGO które umożliwiło transport Parowozu Ty42-24 oraz właścicielom parowozu Towarzystwu Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice w Parowozowni Gniezno pierwszy raz podczas Dni Pary na terenie lokomotywowni pojawił się czynny parowóz. 

Podczas X edycji Dni Pary mieliśmy okazję gości od piątku do niedzieli Parowóz Ty42-24 z TOZKiOS Pyskowice. Jest to aktywny i czynny parowozów, który cały czas przebywania w gnieźnieńskiej parowozowni spędził pod parą. Podczas wizyty parowóz został obrócony na wyremontowanej przez nasze stowarzyszenia obrotnicy oraz przeszedł smarowanie konieczne do dalszej jazdy na stanowisku w hali wachlarzowej. 

Wizyta parowozu w murach lokomotywowni w Gnieźnie była możliwa dzięki współpracy stowarzyszenia z PKP CARGO w zakresie transportu parowozu. Dzięki współpracy Parowóz Ty42-24 został przetransportowany lokomotywami PKP CARGO z Parowozowni Pyskowice do Parowozowni Gniezno oraz w drogę powrotną. Podczas imprezy PKP CARGO wystawiło również tabor kolejowy w postaci dwóch lokomotyw z maszynistami dzięki, którym turyści odwiedzający parowozownie mogli zwiedzić i zobaczyć jak działają lokomotywy SM42 i ET22. 

Fot. Marcin Pawlak, Daniel Kasprzyk, Gniezno24.com

« Wróć

Galeria zdjęć